249

Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska

Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna

Australijska gastronomia

Podczas wyboru miejsca, do którego chcemy podróżować kierujemy się przede wszystkim klimatem, jaki tam występuje, miejscami godnymi zobaczenia oraz jedzeniem, jakiego możemy tam skosztować. Wybieramy także miejsca, w których jest bezpiecznie.

Jeżeli planujemy daleką podróż to warto wziąć pod uwagę Australię. Jest to zarówno kraj, jak i kontynent. Wśród wszystkich państw świata jest na piątym miejscu pod względem wielkości powierzchni. Na terytorium Australii znajduje się znana nam Góra Kościuszki. W tym kraju występują wielkie metropolie, z Sydney i Melbourne na czele. Stolicą Australii jest jednak Canberra, która jest znacznie mniejsza od wspomnianych miast.

Warto odwiedzić Australię, ponieważ jest wysoko rozwiniętym krajem i gwarantuje ona także dobre jedzenie. Kuchnia australijska jest oparta na gastronomii brytyjskiej, lecz w jej skład wchodzą także elementy kuchni azjatyckiej i włoskiej. Kuchnia gastronomiczna Australii jest wyjątkowa i niespotykana w innych częściach świata. Słynie choćby z jedzenia emu bądź witchetty grubs, czyli spożywania larw ciem.

Zobacz także:

About the author: