73

Psychologia dieta

psychologia-dieta-2Utrzymanie wysokiej motywacji na diecie nie należy do najprostszych zadań, ale jednocześnie jest kluczowe, by całe przedsięwzięcie się udało. Jak twierdzi psychologia dieta może się powieść, jeżeli wyznaczysz sobie bardzo dokładne cele i nagrody za osiągnięcie każdego z nich. Jak to działa?

Odchudzanie można podzielić na kilka etapów. Oczywiście wyznaczają je stracone kilogramy. Dużo łatwiej jest mieć motywację, by nie zjeść cukierka czy pizzy, jeżeli pomyślisz, że do kolejnego celu i nagrody zostały tylko dwa lub trzy kilogramy. Cel główny, czyli na przykład 20 kg może trochę przerażać.
Czym się nagradzać? Nie jedzeniem! Za nagrodę może posłużyć coś innego, coś co sprawi ci przyjemność. Może jakiś zabieg w SPA, który pomoże ujędrnić skórę? Albo wyjście na zakupy i kupienie jeansów rozmiar mniejszych? A może przekona cię kupienie sukienki, której wcześniej nie mogłaś nosić ze względu na pogrubiający fason? Nagrodą może być wszystko, co wzmocni twoje przekonanie, że warto się odchudzać.

Zobacz także:

About the author: